شروع فعالیت مالی شرکت -بیمه و مالیات

صفحه اصلی سوالاتدسته بندی: بیمه و مالیاتشروع فعالیت مالی شرکت -بیمه و مالیات
استارتاپ asked 2 سال ago
با سلام و خسته نباشید،
استارتاپی در زمینه iot هستیم، شرکت حقوقی سهامی خاص در ابتدای امسال به ثبت رسیده ولی به دلایلی پرونده مالیاتی و کد اقتصادی هنوز اخذ نگردیده(زمان بر شده) از طرفی شرکت فعالیت فروش و دیگر فعالیت مالی خود را آغاز کرده، به چه نحوه امکان فعالیت مالی وجود دارد بدون جریمه شدن از طرف اداره مالیات و بیمه؟( تا زمان اخذ پرونده مالیاتی و کد اقتصادی)
1 Answers

Best Answer

مدیر آکادمی آموزشی عضو سایت answered 2 سال ago
باتوجه به قوانین سازمان امور مالیاتی، شرکت‌ها موظفند از روز اول ثبت شرکت نسبت به پلمپ دفاتر تجاری اقدام و تا یکماه فرصت دارند نسبت به تشکیل پرونده در نزدیک‌ترین واحد مالیاتی اقدام نمایند. عدم ثبت نام به موقع موجب عدم ارسال لیست‌های مالیات حقوق و فصلی و اظهارنامه مالیاتی سالانه و منتج به جرایم برای شرکت خواهد بود. درخصوص ثبت نام ارزش افزوده معمولا پیشنهاد میشود تا وقوع اولین درآمد یا قرارداد کاری ثبت نام صورت نگیرد.
درخصوص بیمه تامین اجتماعی نیز شرکت‌ها موظفند بلافاصله پس از ثبت شرکت، نسبت به تشکیل پرونده اقدام نمایند و سازمان تامین اجتماعی تا استخدام اولین پرسنل حقوق بگیر غیر از هیات مدیره، کد کارگاهی را فعال نخواهد کرد و چنانچه شرکتی فاقد پرسنل حقوق بگیر است، لازم است طی یک نامه موضوع به سازمان تامین اجتماعی اعلام شود.