مالیات و بیمه؛ رقبای ناپیدای کسب‌وکار

فرشید رستگار
اخرین بروزرسانی 29 آذر 1400
1 نفر ثبت نام کرده اند

درباره این دوره

دم آگاهی در خصوص تکالیف قانونی در خصوص بیمه و مالیات در بساری از موارد منجر به نابودی استارتاپ شده است.

مسائل مالیاتی نیز از جمله اموری است که غالبا استارتاپ‌ها نسبت به آن‌ها بی‌توجه هستند. گاهی پیش می‌آید که یک استارتاپ، شرکتی ثبت کرده و با این تصور که با عدم اطلاع‌رسانی ، می‌تواند از پرداخت مالیات فرار کند، اقدامات خود را مخفی می‌نماید، غافل از اینکه اداره مالیات امکان دسترسی به اطلاعات شرکت‌های ثبت شده جدید را داشته و هر شرکتی موظف است پس از ثبت، کد اقتصادی دریافت نموده و اظهارنامه‌های مالیاتی خود را ارائه نماید.

عدم انجام وظایف قانونی مالیاتی و اعلام نکردن تبادلات و تعاملات مالی شرکت نه‌ تنها باعث معاف شدن شرکت از پرداخت مالیات نمی‌شود، بلکه عموما مشمول جریمه و مالیات علی‌الراس شده که در بسیاری موارد سنگین تر از مالیات واقعی است.

از سویی دیگر، گاهی مسائل مالیاتی نیاز به چیدن یک استراتژی مالیاتی مشخص دارد و عدم توجه به این نکته، ممکن است شرکت را با مشکلات عدیده‌ای مواجه سازد.

در بسیاری از موارد، استارتاپ‌ها بدون توجه به مسائل حقوق کار و قانون تامین اجتماعی و در نظر گرفتن حق‌السعی قانونی کارمندان، امتیازات، پاداش‌ها، مرخصی، سنوات و غیره به جذب بی‌رویه نیروی انسانی پرداخته و یا با تصور اینکه می‌توانند با توافق کارگران، از پرداخت برخی حقوق آن‌ها طفره بروند، از زیر برخی تعهدات شانه خالی می‌کنند.

همین مسئله ممکن است باعث شود برخی کارگران علیه شرکت به طرح دعوا و شکایت پرداخته و علاوه بر دریافت خسارات و معوقات، جریمه‌هایی سنگین نیز بر دوش شرکت بیاندازند.

در این کارگاه یاد میگیریم که چگونه یک استراتژی حقوقی مناسب در حوزه بیمه  و مالیات اتخاذ نماییم.

مخاطب هدف

  • - کارآفرینان و مدیران شرکت‌ های کوچک و متوسط
  • - مؤسسان و اعضای استارتاپ‌ها
  • - مدیران و کارکنان شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق
  • - مدیران و کارکنان واحدهای فعال در مراکز رشد و پارک‌های فناوری
  • - مدیران سازمان ها و موسسات دولتی
  • - علاقه‌مندان به راه‌اندازی استارتاپ یا فعالیت در آنها
  • - دانش آموختگان دانشگاه‌ها و کارجویان

برنامه تحصیلی

12 درس

مقدمات و تعاریف

مقدمه‌ای از حقوق و نظام‌های حقوقی00:02:23پیش نمایش
تاریخچه قانون مالیات در ایران00:04:01
آشنایی با سازمان امور مالیاتی00:28:34
آشنایی با طرح جامع مالیاتی00:06:19

مالیات

تکالیف مالیاتی

اساتید دوره

فرشید رستگار

0/5
1 دوره
0 دیدگاه
1 دانشجو
مشاهده بیشتر
مالیات و بیمه؛ رقبای ناپیدای کسب‌وکار

300,000 تومان
240,000 تومان

20% تخفیف
سطح
متوسط
تعداد درس
12 درس

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/apvisern/domains/apviser.net/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/apvisern/domains/apviser.net/public_html/wp-includes/functions.php on line 5275

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/apvisern/domains/apviser.net/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110