مقالات آموزشی

لیست کالاهای صادراتی ایران به امارات

لیست کالاهای صادراتی ایران به امارات
تجارت با امارات بلاگ

لیست کالاهای صادراتی ایران به امارات

در این سری مقالات با هم درباره تجارت ایران با امارات صحبت می‌کنیم و امروز به این موضوع می‌پردازیم که مهمترین محصولاتی که ایران به امارات صادر می‌کند شامل چه محصولاتی است؟ صادرات به کشورهای خارجی ازجمله کشورهای چین، عراق، ترکیه و امارات از بزرگ ترین خطوط صادراتی ایران به حساب می‌ایند. یکی از قوی ترین شرکای تجاری ایران امارات است. در این مقاله قصد داریم کالاهای صادراتی به امارات را بررسی کنیم. برای آشنایی بیشتر با روند صادرات و واردات با امارات می‌توانید در دورهای آموزشی اپوایزر شرکت کنید.

لیست کالاهای صادراتی ایران به امارات و نقش دبی در صادرات به امارات

زمانی که قصد بررسی صادرات به امارات را داریم، از نقش کلیدی دبی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین پایگاه‌های اصلی صادرات و واردات خاورمیانه نمی‌شود چشم پوشی کرد و هر روز در این امر پیشرفت می‌کنند.

که صد البته با توجه به شرایط اقتصادی که دبی فراهم کرده است. این موقعیت دبی کاملا امری طبیعی است. صادرات به امارات از جانب ایران، هیچ تفاوتی با صادرات به دبی ندارد. چون حرف اول در مراحل صادرات و واردات به امارات را دبی می زند. لیست کالاهای صادراتی ایران به امارات با هم بررسی می کنیم.

چرا امارات مقصدی مناسب برای صادرات است؟

 شامل موارد مختلفی می شود که این موارد می‌تواند انواع محصولات کشاورزی و یا کالاهای صنعتی را نیز دربر گیرد. یکی از دروازه‌های تجارت های خارجی ایران، صادرات به امارات متحده عربی است.

امارات متحده عربی با مساحتی برابر با  ۸۳٬۶۰۰ کیلومترمربع دارد.

 این کشور آب و هوای بسیار بیابانی و در برخی نقاط آن کوهستانی و سرد است، به همین است که زمین‌ها، ظرفیت و قابلیت کافی را برای کشت انواع محصولات کشاورزی و برخی تولید داخلی ندارند.

 از این جهت برای تامین محصولات  مورد نیاز خود به واردات نیاز دارند. البته سیاست‌های دبی یا همان امارات بسیار هوشمندانه ست.

امارات، بزرگ ترین وارد کنندگان جهانی در بازار خود جمع کرده، خود را از هر کالا و محصولاتی بی نیاز کرده که نهایتا از دوباره کالاهای وارداتی را صادر میکند. امارات متحده ی عربی یک مجموعه ی بسیار ثروتمند است و ظرفیت خرید در بازار این کشور آنقدر بالاست که نه تنها تجار و بازرگانان، بلکه شرکت‌ها و مردم عادی نیز از پس خرید محصولات با قیمت بالا برآیند.

عمده ترین محصولات صادراتی ایران به دبی

در اینجا باهم لیست کالاهای صادراتی ایران به امارات را بررسی می‌کنیم:

روغن پایه معدنی، گازهای نفتی و هیدروکربورهای گازی شکل مایع شده، پلی اتیلن گرید فیلم باچگالی کمتر از ۹۴ درصد، قیر نفت، محصولات از آهن یا فولاد غیر ممزوج تخت، هیدروکربورهای حلقوی غیر از سیکلانیک‌ها، سایر روغن‌های سبک و فرآورده ها به جز بنزین، اکسلین ها، استیرن، اتیل بنزن، کیومن، سیکلیک‌ها یا سیکلوترپنیک‌ها، بنزن، محصولات نیمه تمام از آهن یا فولاد غیر ممزوج، تولوئن، فرآورده‌هایی که دارای ۷۰ درصد وزنی یا بیشتر نفت یا روغن های معدنی قیری دارند، فلز روی است.

البته عمده ترین محصولات پسته، میوه، زعفران، فرش، صنایع دستی، سبزیجات و انواع صیفی‌ جات، سنگ‌ها ساختمانی و سرامیک، ماهی و انواع آبزیان، و انواع طیور مثل قرقاولاست.

تجارت در دبی امکان این که بازرگانان ایرانی در آنجا با سایر تجار جهان اشنا یشوند و با آن‌ها ارتباط بگیرند بسیار زیاد است. همچنین راه اندازی دفاتر تجاری و نمایشگاه ها هم تاثیر زیادی در این ایجاد این ارتباطات دارد.

در ادامه چند نمونه از محصولات و کالاهای صادراتی را بررسی میکنیم:

5 کالای صادراتی به امارات:

صادرات پسته ایران به امارات

صادرات پسته به امارات به عنوان یکی از بازارهای شناخته شده و اصلی و بزرگ در جهان میتوان امرات را برای صادرات پسته در نظر گرفت. که قسمتی از پسته ی که وارد شده به بازار امارات میتواند برای مصرف داخلی باشد و یا برای صادرات مجدد به کشور‌های دیگر مثل کشورهای اروپایی، یا به چین و هند فرستاده می‌شود.

دریا بهترین مسیر صادر کردن این محموله به امارات می باشد. به این طریق هم هزینه صادرات کاهش پیدا می کند، هم برای این کار امن تر می باشد. پراهمیت‌ترین بندر تجاری این کشور بندر جبل علی در دبی است. این بندر دارای موقعیت عالی نسبت به ایران است. خیلی از محصولات پسته که از ایران خریداری می‌شوند از طریق این بندر وارد امارات می‌شوند.

رقبای صادرات پسته به امارات

در واقع امارات قلب تپنده و عامل حیاتی تجارت کشورهای خاورمیانه و حاشیه خلیج فارس به حساب می‌آید. امارات محموله پسته خود را یا از بازار ایران تهیه می‌کند یا از بازارهای تولید پسته آمریکا.

 اما فاصله زیاد آمریکا با این کشور باعث هزینه‌های خیلی زیادی شده و این موقعیت را بهتر کرده تا ایران برای آن‌ها گزینه بهتری باشد.

 در این صورت هم این محصول را با کیفیت بهتری تهیه کرده‌اند، هم هزینه حمل و نقل را کاهش میدهد. البته این را هم در نظر بگیرید که قیمت پسته ایرانی به خاطر کیفیت بالاتری که نسبت به پسته امریکایی دارد بیشتر می‌باشد.

صادرات پسته ایران به امارات / لیست کالاهای صادراتی ایران به امارات
صادرات پسته ایران به امارات / لیست کالاهای صادراتی ایران به امارات

 صادرات قرقاول و طیور

صادرات قرقاول یکی دیگر از خطوط صادراتی ایران به دبی است. چون که خیلی‌ها فکر هم نمی‌کردند که صادرات قرقاول هم سود بسیار زیادی داشته باشد و یا شاید برای برخی افراد دور از تصور باشد، اما به هر حال فرستادن قرقاول به دبی و یا هر کشور دیگری می‌تواند یکی از خطوط صادراتی بسیار پر سود باشد و حتی این مسیر برای افرادی که قصد دارند به تازه وارد دنیای تجارت شوند، معمولا پیشنهاد می‌شود.

 سود تجارت قرقاول چه برای کسی که قرقاول را پرورش می‌دهد و چه برای بازرگانانی آن را صادر می‌کنند، خیلی زیاد است.

سال‌های اخیر شاهد زیاد شدن پرورش قرقاول هستیم و دلیل آن هم خاصیت زیاد گوشت قرقاول! البته پرورش این گونه‌ی پرنده آنقدر زیاد است که بخشی از صادرات ایران را نیز در دست دارد. تا چند سال پیش کسی پیش بینی نمی‌کرد که صادرات قرقاول یکی از بخش های مهم و پردرآمد صادرات ایران را تشکیل بدهد.

 البته که خیلی از افراد به منظور نگهداری در خانه به عنوان پرنده‌ی خانگی آن را می‌خرند که این نیز بخشی از اهداف صادرات قرقاول محسوب می‌شود.

به غیر از ایران کشور‌های دیگری هم بر روی صادرات قرقاول سرمایه گذاری کردند، که یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان گوشت قرقاول و صادرات آن، انگلیس است.

این کشور هم قرقاول را به صورت عمده پرورش می‌دهد و به صورت زنده و یا گوشت قرقاول به سایر کشورها صادر میکند.

صادرات قرقاول به دبی معمولا به دو شکل منجمد شده و زنده انجام می‌شود.

البته که امارات یک کشور کیفیت محور است و کیفیت محصولی مانند گوشت قرقاول و سلامت نوع زنده‌ی آن برای گرفتن مجوز واردات به امارات، بسیار اهمیت دارد.

 علاوه بر این چون این موجود زنده می‌تواند زمینه ساز بیماری‌های مختلفی باشد، مهر تایید سازمان بهداشت و تغذیه، بر روی آن برای صادرات بسیار اهمیت دارد.

با تمامی شرایط  که گفته شده، پرورش قرقاول و صادرات آن، یکی از آسان‌ترین کالاهای صادراتی به امارات و سایر کشورها، به حساب میاید.

صادرات طلای سرخ

امارات یکی از بزرگ ترین بازار‌های خریدار زعفران ایرانی است.

کیفیت، نوع، بسته بندی زعفران و نهایتا توافق بین فروشنده و خریدار، از جمله مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت صادرات زعفران به امارات است.

قوانین که در مسیر صادرات زعفران به امارات و هر کشور دیگری باید رعایت شود شامل موارد زیر هستند:

  • اخذ گواهی استاندارد
  • اخذ گواهی بهداشت دامی نباتات
  • ارائه مجوز صدور زعفران
  • ارائه ی کارت بازرگانی
  •  بسته بندی های شیک و تمیز زعفران

 زعفران صادراتی باید ویژگی هایی داشته باشد که شامل:

  • سالم و شکسته نبودن،
  •  درشت و ضخیم بودن کلاله ها،
  • خوشرنگ بودن و تماما قرمز بودن زعفران و نداشتن خال های سفید،
  •  خوش عطر و بوی را حتما داشته باشد.

این را هم در نظر بگیرید که زعفران ایرانی را به صورت فله وارد امارات می‌شود و در بسته بندی‌های مختلف و با برند خود کشور امارت، به کشورهایی مانند اسپانیا، ترکمنستان، فرانسه و ایتالیا، بزرگ ترین مشتریان زعفران ایرانی محسوب می‌شوند صادر می‌کنند.

صادرات زعفران به امارات می‌تواند به روش‌های مختلفی انجام شود. صادرات هوایی، صادرات زمینی، صادرات دریایی و صادرات مسافرتی، البته که صادرات مسافرتی تا حدودی برای صادرات زعفران به امارات به درد بخور نیست چرا که معمولا این کار برای کشورهایی با آن‌ها مرز مشترک داریم انجام می‌شود.

 بهترین روش حمل و نقل برای صادرات زعفران به امارات، صادرات هوایی است.

صادرات فرش ایران به امارات

امارات بزرگ‌ترین خواهان فرش ایرانی است. با بررسی وضعیت صادرات فرش به امارات در سال‌های آخری متوجه می‌شویم که حجم صادرات به این کشور تا حد خیلی زیادی بالا است.

 به هر حال چه دلخواه ما باشد و چه نباشد امارات یکی از کشورهای بسیار ثروتمند است که رشد اقتصادی خیلی زیادی را در چند سال اخیر تجربه کرده است.

 در زمینه‌ی صادرات فرش ایرانی، آلمان مشتری دوم را بعد از امارات است.

فرش ایرانی در سال‌های گذشته به عنوان یک کالای با ارزش حساب می شد، یعنی مانند طلا، هر چقدر که آن را نگه‌می‌داشتی به ارزش آن افزوده می‌شد تا اینکه طی مشکلات خیلی زیادی که در زمینه‌های مختلف صادرات فرش ایجاد شد، این کالا ارزش خود را از دست داد و به یک کالای تقریبا مصرفی تبدیل شد.

 متاسفانه این روزها چینی‌ها هم فرش دستباف دارند و آن را صادر می‌کنند اما هنوز کشورهایی هستند که ارزش فرش اصیل و دستباف ایرانی را درک می‌کنند و برایشان چیز دیگریست و آن را وارد می کنند که امارات متحده‌ی عربی، یکی از این کشورهاست.

فرش ایرانی یکی از ارز آورترین هنر و یا صنعت ‌های ایران است که متاسفانه مشتری قبل را ندارد.

صادرات فرش ایران به امارات
صادرات فرش ایران به امارات

دیگر کشور‌های متقاضی فرش ایرانی

آمریکا یکی از بزرگ‌ترین متقاضیان واردات فرش ایرانی بود که بعد از اینکه این کشور از برجام خارج شد، تقریبا بازار صادرات فرش دچار رکود بسیار زیادی شد.

اما امروزه در کنار صادرات فرش به امارات، صادرات به کشورهای مانند آلمان،‌ ژاپن، لبنان و گاهی انگلستان نیز انجام می شود که عمده این‌ها از طریق کشور امارات انجام می‌شود.

 متاسفانه در زمینه ی صادرات فرش ایرانی، آینده روشنی دیده نمی‌شود، چرا که سیاست‌های داخلی و خارجی، کاملا برخلاف رشد بازار فروش این مدل فرش ها برنامه ریزی شده است.

به همین دلیل برای صادرات فرش ایرانی لازم است، که اول بازاریابی‌های قوی انجام شود و مشتریان فرش مشخص شود آن‌وقت صادرات انجام شود.

صادرات عسل به امارات

عسل یکی از محصولاتی است که معمولا فاسد نمی‌شود و همین موضوع باعث شده تا تاجران برای صادرات این محصول با یکدیگر رقابت بیشتری داشته باشند.

البته که مراحلی که گفته شد برای کسب مجوزهای استاندارد و کیفیت آن‌ها، تقریبا برای صادرات تمامی محصول ها یکسان است. با این حال، یکی از مهم ترین اصول صادرات عسل به امارات، بسته بندی استاندارد و شیک آن می باشد.

 چرا که امارات یکی از کشورهایی است که معمولا بر روی کیفیت و بسته بندی محصول، حساسیت‌های خاص خودش را دارد.

مزیت صادرات کالاهای ایرانی به امارات

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های صادرات کالا به امارات، مخصوصا دبی این است که این کار باعث می‌شود تا کشورهایی که ایران را تحریم کرده‌اند، بتوانند به راحتی محصولات ایرانی را از بازار دبی خریداری کنند.

از یک طرف هم چون خود ایران تحریم است می‌تواند با واردات کالا از امارات، محصولاتی را که به دلیل تحریمات لحاظ شده علیه ایران، دسترسی به آن برای تجار ایرانی دشوار است را به راحتی وارد کنند.

با توجه به شرایط فعلی که در زمینه ی صادرات و واردات برای تجار ایران بوجود آمده، وجود کشورهایی مانند امارات متحده ی عربی، برای صادرات ایران یکی از بهترین شانس‌ها است.

چون که این کشور به لحاظ صادرات و واردات، به مرحله‌ی خیلی پیشرفته‌ای نه تنها در سطح خاورمیانه، بلکه در کل دنیا رسیده است.

همان طور که گفتیم، دبی به عنوان یکی از فعال‌ترین شهر‌های این کشور در زمینه‌ی انواع تجارت، دیگر تنها راه درآمد او به فروش نفت ختم نمی‌شود و راه‌های دیگری مانند صادرات و واردات اقلام غیر نفتی نیز، راهی هموار برای پیشرفت هر چه بیشتر این شهر در مسیر صادرات و واردات می‌باشند.

چه محصولاتی می‌توانند برای صادرات به امارات مستعد باشند؟

کالاهایی مانند فرش، گلیم، صنایع دستی و همچنین محصولات کشاورزی می‌توانند برای صادرات گزینه‌های مناسبی باشند.

همچنین محصولات فاسد نشدنی مانند عسل از جمله محصولاتی هستند که برای صادرات اهمیت زیادی را برخوردار می باشند. اگر شما به دنبال کالاهای مستعد برای صادرات می گردید.

به شما پیشنهاد می کنیم که حتما در دوره های آموزشی صادرات به امارات شرکت کنید. شما در چنین دوره هایی یا خواهید گرفت که چگونه تجارت با امارات بپردازید و چه کالاهایی می توانند برای تجارت وصادرات به امارت اهمیت داشته باشند.

علاوه بر این شما باید یاد بگیرید که چگونه بتوانید با طرف‌های اماراتی مذاکره کنید و یا حتی در امارات شرکت تاسیس کنید، در واقع شما باید با تمامی قوانین صادراتی در امارات نیز آشنایی پیدا کنید.

به طور مثال ممکن است ورود برخی از کالاها به امارات ممنوع باشد و یا ورود برخی از کالاها به امارات برای شما دردسر ساز باشد و شما برای ترخیص آن‌ها نیاز باشد تا مالیاتی بسیاری را پرداخت کنید. به همین ترتیب آموزش دیدن قبل از صادرات و تجارت با امارات می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد.

حتی شرکت در وبینارهای آموزشی نیز می تواند بسیار مفید باشد، چرا که شما در کمترین زمان می‌توانید به شکل اصولی تجارت با امارات را یاد بگیرید.

نتیجه گیری

دبی به یک شاهراه صادراتی در خاورمیانه و شمال افریقا تبدیل شده است. ساخت بنادر و فرودگاه‌های مدرن برای صادرات و واردات کالا از تمام جهان دبی را نسبت به دیگر مناطق سریع‌تر و مقرون به صرفه‌تر کرده است.

این را به یاد داشته باشید که امارات به دلیل ضعف در تولید محصولات کشاورزی و صنعتی قسمت عمده‌ای از نیاز خود را از طریق واردات برطرف میکند و نیمی از آن را صادرات مجدد می‌کند.

برترین کالاهای صادراتی به امارات را با هم به صورت مختصر بررسی کردیم، مجموعه اپوایزر این امکان را برای شما عزیزان فراهم کرده است که بتوانید با شرکت در وبینارهای آموزشی و جامع، آموزش تجارت با کشور امارات، در حوزه صادرات و واردات متخصص شوید و از مشاوران ما در این زمینه راهنمایی‌های مفیدی دریافت کنید.

اگر با دوره‌های آموزشی ما همراه باشید میتوانید به صورت مفصل و حرفه ای آموزش تجارت با امارات را بیاموزید. (دوره آموزشی تجارت با امارات و دبی را از دست ندهید.)

با ما همراه باشید و رویدادهای مارا دنبال کنید.

برای ارتباط سریع با کارشناس‌های ما در واتس اپ پیام بگذارید:

09109099064

مارا در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 19 =