مقالات آموزشی

دوره جامع آموزش تجارت با امارات

آموزش تجارت با امارات
تجارت با امارات بلاگ دوره آموزشی صادرات و واردات

دوره جامع آموزش تجارت با امارات

آموزش تجارت با امارات برای کسانی که می خواهند به صورت حرفه‌ای واردات و صادرات با امارات و دبی انجام دهند و تجربه‌ای ندارند، واجب است.

امارات متحده در طول چند دهه اخیر توانسته جزء معدود کشورهایی باشد در خاورمیانه که رشد اقتصادی خوب و چشمگیری داشته و از نظر تجارت میزان جذب سرمایه‌گذار و فعالیت‌های اقتصادی بهترین آمار را در منطقه خاورمیانه و خلیج‌فارس داشته است.

مهم‌ترین شهر اقتصادی امارات دبی است دبی با توجه به تحریم‌های اقتصادی و تجاری که ایران داشته در چند سال اخیر بهترین شریک تجاری ایرانی‌ها بوده در این مقاله فواید و دلایل آموزش تجارت با کشور امارات را برای شما بازگو میکنیم.

اپوایزر دنیای جدیدی از آموزش صادرات و واردات را به روی شما باز می کند.

با ما همراه باشید.

اقتصاد امارات

نتیجه برآوردهایی که سازمان توسعه تجارت به ثبت رسانده نشان می‌دهد که امارات در سال دوهزار و نوزده رشد اقتصادی چهار درصد و تولید صنعتی مثبت چهار درصد داشته‌ایم همچنین درآمد این کشور نیز بیست و نه هزار و نهصد دلار تخمین زده‌ شده است.

تجارت بین الملل امارات

امارات با بسیاری از کشورهای جهان تجارت دارد که بخش بزرگی از این تجارت در حوزه صنعت و توسعه زیرساخت‌ها و بخش دیگر آن در حوزه کالاهای لوکس، تجارت‌الماس، طلا، فلزات گران‌بها، اسب‌هایی با نژادهای خاص، خزندگان و حیوانات مختلف است که بخش قابل‌توجهی از تجارت با امارات رو به خودش اختصاص می‌دهد. (مطالعه مقاله (صفر تا صد تجارت با امارات) به شما درباره تجارت با امارات کمک می‌کند)

آموزش صادرات و واردات به امارات و دبی

شرکای تجاری امارات هندوستان، ژاپن، چین، سوئیس، سنگاپور، عربستان، کره جنوبی و تایلند هستند. همچنین ایران در بین شرکای تجاری امارات از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند.

در بین کشورهای صادرکننده امارات جایگاهی بالاتر از چین، ترکیه و آلمان دارد و در بین واردکنندگان بعد از چین و عراق است.

آموزش صادرات و واردات به امارات و دبی
آموزش صادرات و واردات به امارات و دبی

تجارت ایران و امارات

امارات شریک دوم تجاری ایران حساب می‌شود و در سال گذشته 13/4 میلیارد دلار با ایران تجارت داشته که از این رقم 4/5 میلیارد سهم صادرات ایران و 8/9 میلیارد دلار سهم واردات از امارات بوده  در صورتی که هدف ایران ۱۰ میلیار دلار صادرات به امارات تا سال ۱۴۰۰ داشته است.

فرصت‌های صادراتی ایران به امارات

صادرات ایران به امارات امکان رشد به ۱۱ میلیارد دلار دارد.

کالاهای صادراتی ایران به امارات عمدتاً محصولات شیمیایی و سلولزی، محصولات و مشتقات بنزینی و نفتی، صنایع معدنی فلزات ( سرب و اهن شکل دهی شده) ، ماشین‌آلات صنعتی، محصولات کشاورزی (انگور کشمش زعفران پسته و…) ، شیرینی و شکلات، برق الکترونیک، فرش، محصولات لبنی، آبزیان و طیور مثل قرقاول می‌باشد.

همچنین با توجه به محدودیت‌های مالی و بانکی و تحریم‌های اقتصادی و سیاسی که ایران دارد امارات و شهر دبی جایگاه ویژه و موقعیت مناسبی هست تا صادرات مجدد از آن‌جا به کشورهای اروپایی و سایر کشورها انجام شود.

صادرات غیر نفتی امارات به ایران

صادرات غیرنفتی امارات به ایران شامل شکر، سیگار، آب‌معدنی ،مواد غذایی آماده و نیمه آماده، دستگاه‌های ایرکاندیشنر، قهوه، کاکائو، لوازم خانگی، لاستیک و تایر، مانیتور و کامپیوتر می‌باشد.

فرصت‌های سرمایه گذاری در امارات

امارات برای جذب سرمایه‌گذارهای خارجی قوانینی را برای بهتر شدن شرایط برای آن‌ها تصویب کرده که ازجمله این قوانین و شرایط ارائه امکانات زیربنایی، سهولت در استفاده از بنادر انبارها تجهیزات فرودگاهی  مبادلات تجاری و همچنین معافیت‌های مالیاتی در نظر گرفته است.

سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند بر روی محصولات و کالاهایی که بیشترین اقلام وارداتی به کشور امارات هستند سرمایه‌گذاری کنند مثل سنگ‌های گران‌بها،فلزات، مواد معدنی، مواد شیمیایی و محصولات کشاورزی و… سرمایه‌گذاری کنند.

فرصت‌های استارت‌آپی امارات

کشور امارات گزینه بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاران کارآفرینان خارجی و استارت‌آپ‌های فعال است.

راه‌اندازی شرکت‌های استارتاپی در امارات به چند مدل مختلف تقسیم می‌شه که اکثر اون‌ها در زمینه‌های

 • فنی و تخصصی
 • پزشکی
 • اقتصادی و مالی
 • حسابداری
 • حقوقی
 •  فناوری اطلاعات

دیجیتال مارکتینگ هستند .

آموزش تجارت با امارات

توجه داشته باشید که تجارت با امارات قوانینی برای صادرات و واردات دارد که شما باید حتما بلد باشید.

ثبت شرکت در امارات

اولین مدل ثبت شرکت در کشور امارات شرکت با مسئولیت محدود یا (LLC) می‌باشد که شرط اول اون سهام ۵۰ یک‌درصدی متعلق به سرمایه‌گذار اماراتی و یا کسی که اقامت دائم امارات دارد و مدل دیگر آن ثبت شرکت با مالکیت صددرصد خارجی و فرم سوم دریافت نمایندگی شرکت‌های بزرگ در امارات می‌باشد

ثبت هر ۳ مدل شرکت با اداره توسعه اقتصادی امارات یا همان (DED) می‌باشد.

آموزش تجارت با امارات ثبت شرکت در امارات
آموزش تجارت با امارات / ثبت شرکت در امارات

شرایط راه اندازی کسب و کاردر دبی

کشور امارات از کارآفرینان کارآفرینان خارجی که قصد راه‌اندازی کسب‌وکار در دبی را دارند همیشه استقبال می‌کند. مزایایی مثل مالیات کم، اقتصاد انعطاف‌پذیر و کیفیت بالای زندگی در دبی کارآفرینان را به سمت راه‌اندازی کسب‌وکار در دبی کشانده .

انتخاب نام مناسب

انتخاب نام کسب‌وکار شما نباید پیام‌آور خشونت، اعتقادات مذهبی یا سازمان‌های مذهبی باشد و  نباید مغایر با استانداردهای امارات باشد.

اخذ مجوز کسب‌وکار

چه در منطقه اصلی و چه در منطقه آزاد کسب‌وکاری را راه‌اندازی کنید نیاز به کسب مجوز دارید برای کسب مجوز باید فرم درخواست را تکمیل کنید کپی گذرنامه سهام‌داران را داشته باشید و بازگشایی حساب بانکی بعد از کسب اجازه کسب‌وکار حالا شما می‌توانید حساب بانکی حقوقی در امارات افتتاح کنید که یکی از شعبه‌های بانک‌های بین‌المللی بانک‌های محلی و بانک‌های اسلامی را می‌تونید انتخاب کنید.

بازاریابی در امارات

استفاده از وب سایت‌ها، رسانه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های مختلف در امارات مانند تمامی جهان نقش ویژه‌ای دارد اما این را باید در نظر بگیرید که همچنان از سیستم سنتی در امارات استفاده می‌شود یعنی از طریق واسطه‌گری و معامله‌گری و شخص تولید کننده را به مصرف‌کننده متصل می‌کند و این را هم در نظر بگیرید که به‌راحتی می‌توانید از زبان انگلیسی در بازاریابی‌های خودتون استفاده کنید اما در برخی محصولات بخصوص محصولات مصرفی حتما باید از زبان عربی هم استفاده شود.

نمایشگاه‌های مهم دبی

هرسال دبی نمایشگاه‌های فراوانی را برگزار می‌کند که در آن تجار کشورهای مختلف با محصولات و کالاهای یکدیگر آشنا می‌شوند و استارتی برای تجارت‌های بین‌المللی می‌شود یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌هایی که قرار است در سال 2022 در دبی برگزار شود نمایشگاه اکسپوی دبی است. همچنین در سال 2022

 • نمایشگاه ذخیره‌سازی دبی
 • نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی
 • نمایشگاه بین‌المللی مواد غذایی و آشامیدنی گلفود
 • نمایشگاه فناوری‌های دارویی
 • نمایشگاه حمل‌ونقل بین‌المللی
 • نمایشگاه غذا و آشامیدنی
 • نمایشگاه پوست و لیزر
 • نمایشگاه صنعت برق
 • نمایشگاه صنعت قایق و قایق‌های تفریحی
 • نمایشگاه بین‌المللی هنر
 • نمایشگاه بین‌المللی کمک‌های بشردوستانه
 • نمایشگاه چوب و ماشین‌آلات چوبی
 • نمایشگاه ایمنی و امنیت
 • نمایشگاه طراحی داخلی
 • نمایشگاه گردشگری
 • نمایشگاه تجهیزات فرودگاهی
 • نمایشگاه فضاسازی در طراحی داخلی
 • نمایشگاه بین‌المللی هتل‌داری
 • چند نمونه از نمایشگاه‌هایی هستند در امارات برگزار می‌شود.

قوانین تجارت در امارات

تجارت با امارات ساده و سریع است درصورتی‌که مجوزهای لازم از کشور امارات را داشته باشید و همچنین شرکت شما در اداره گمرک امارات ثبت دائمی شده باشد و همچنین کد تجاری دریافت کرده باشد.

برای تجارت با امارات باید مراحل قانونی زیر را رعایت کنید:

اطلاعات و مشخصات کامل کالا مثل قیمت وزن نوع مقدار و تعداد کالا را حتما باید در فرم‌های ترخیص و اظهارنامه‌ها ثبت کنید.

زمانی‌که کالایی از کشوری به کشور دیگر وارد می‌شود قیمت آن تغییر می‌کند و باید شما قیمت‌گذاری نهایی را روی کالا انجام دهید.

هزینه‌های صرف‌شده برای جابه‌جایی حمل‌ونقل انبارداری و غیره را در محاسبه و قیمت کالا در برگه ترخیص بنویسید .

اگر مجوز ورود کالا را دریافت نکنید جزء کالاهای قاچاق حساب‌شده و گمرک آن کشور از وارد کردن کالا خودداری می‌کند.

سخن پایانی

کشور امارات و شهر دبی با توجه به شرایط تحریمی که ایران دارد موقعیت بسیار مناسبی برای واردات و صادرات است اما برای کار تجارت با کشور امارات باید آموزش‌های لازم و اطلاعات کافی درباره آن داشته باشید تا دچار مشکلات اقتصادی و سیاسی نشوید در این مقاله سعی کردیم اطلاعات مختصر و مفیدی به شما بدهیم. اگر با دوره‌های آموزشی ما همراه باشید میتوانید به صورت مفصل و حرفه ای آموزش تجارت با امارات را بیاموزید. (دوره آموزشی تجارت با امارات و دبی را از دست ندهید.)

علاوه بر دوره های آموزشی عالی، خدمت جلسه ‌های مشاوره موثر برای رشد آگاهی شما درباره تجارت را هم داریم.

بهره گیری از مشاوره صادرات و تجارت با امارات می‌تواند برای شما شرایطی بسیار ایده آل را جهت کسب حداکثر سودآوری از تجارت و بیزینس ایجاد کند.

دوره آموزشی تجارت با امارات و دبی
دوره آموزشی تجارت با امارات و دبی

با ما همراه باشید و رویدادهای مارا دنبال کنید.

برای ارتباط سریع با کارشناس‌های ما در واتس اپ پیام بگذارید:

09109099064

مارا در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + 9 =